KOOPERATYWY ŻYWIENIOWE

Jak i dlaczego je rozwijać?

– z serca, a nie głowy i chęci zysku

– stawiając na bezpośrednie kontakty z ludźmi (np. poprzez inicjatywy)

– kontaktując się z ludźmi coś produkującymi, kołami gospodyń i rolnikami lub rozwijając własną pasję kulinarną

 

Jak szukać klientów?

– zwracać się do organizacji i firm, których pracownicy mogą np. dwa razy w tygodniu otrzymywać zbiorcze paczki

– organizować się wśród sąsiadów, np. w bloku lub na osiedlu, poznając lub odświeżając przy tym znajomość, która później może okazać się przydatna nie tylko dla żołądka (wsparcie sąsiedzkie)

 

Jak promować życie i dlaczego?

– dostarczać do przesyłek poprzez dostawców, nowości rozwijanych przez nas inicjatywy życia

– organizować wspólne spotkania i warsztaty dla ludzi gotowych (w zamian za kupowanie produktów)

– stajemy tymi, z którymi najczęściej się spotykamy, istnieje także tzw. zbiorowa świadomość, nieużywany organ zanika także świadomość wymaga trenowania (trzeba dodawać więcej?)

 

Jak współpracować z dostawcami?

– dostawcy są wokół każdego z nas, wyszukajmy gospodarstwa ekologicznego i pojedźmy tam z rodziną, aby zakupić cokolwiek, poznać ludzi. W przyszłości, jeżeli nie będzie dostępu do GPS, map int., od których ludzie stali się uzależnieni, może to być dla nas jedyna możliwość zdobycia pożywienia.

– stań się jednym z nich, przetwarzając produkty, zdobądź się na ten krok, a zapewnisz sobie towar do wymiany barterowej, zaangażuj się w kooperatywy lokalne, a ludzie sami powiedzą Ci czego Im trzeba i co kupują w sklepach, a z czego mogliby zrezygnować na rzecz Twoich produktów i wyrobów.

– nasz inne pomysły?, napisz do nas, umieścimy je tutaj, a jak to bywa z wiedzą przekazywaną w miłości, … mnoży się, a wtedy gdy i Tobie będzie trzeba rady, być może wróci to w tu i teraz w przyszłości.

 

Jak zapewnić transport?

– ważna jest cykliczność dostaw, zapewniająca trwałość relacji

– polecanie produktów sąsiadom i rodzinie, zmniejsza koszty przesyłek i wygodę

– kartony można zdobyć w sklepach, marketach, wystarczy rano je odebrać.

– jeżeli jesteś dostawcą, organizujcie się, by zapewnić transport razem, poszerzycie w ten sposób zakres tego co sprzedajecie, koszty np. strony www lub kuriera będą niższe.

 

Jakie są dodatkowe korzyści?

– relacje międzyludzkie, to najważniejsze, bo świadomi ludzie wymieniają się świadomymi informacjami, uśmiechem i nowościami

– uruchamiając dodatkowy kanał dystrybucji (przede wszystkim zdrowej żywności), uniezależniamy się od supermarketów, które my wolni ludzie w głowach zamykamy, chociażby takim programem www.markety.zycia.pl

– sprzyjając rodzimym dostawcom, szczególnie tym, którzy już przestali wierzyć w tzw. system i jego tzw. udogodnienia, rozwijamy rozwój czystej, lokalnej waluty np. www.waluta.zycia.pl, a przede wszystkim, czystej przedsiębiorczości, poza systemem, podatkami grup przestępczych, co także nas uwalnia.

– im nas więcej, tym nas więcej, uwalniając żywność, uwalniamy naród.

 

Chcesz zająć się lokalnym rozwojem kooperatywy u siebie w mieście lub na wsi?, zapraszamy
email: planeta.zycia@proton.me