KOOPERATYWY ZAWODOWE

W ramach Ogólnopolskiego Programu Rehabilitacja Narodu, Kooperatywy Zawodowe, wyznaczają nowe możliwości dla ludzi świadomych, jak i pozwalają stworzyć przez nich narzędzia, które pozwolą innym ludziom stać się żywymi.

I. Czym są Kooperatywy Zawodowe?

Pozwolą one na zrzeszenie ludzi świadomych, którzy chcą dobrze wykonywać swój zawód. Dodatkowo, osoby bezrobotne będą mogły zdobyć zawód za pomocą różnych szkoleń, co umożliwi również wymianę wytworzonych produktów lub usług na inne, dzięki Kooperatywą Barterowym.


Jeśli masz zawód lub chcesz go zdobyć możesz wziąć udział w kooperatywach zawodowych, aby:

  • przestać pracować tam gdzie pracujesz, jeżeli praca ta wcześniej krzywdziła innych ludzi
  • zmienić przestrzeń życiową i zamieszkać w osadzie, w której w zamian za pracę, wybudujesz dom dla swojej Rodziny
  • odzyskać pewność siebie, wykorzystać swój naturalny talent
  • odzyskać płynność finansową, szczególnie iż w ramach naszych działań, uwalniamy także ze zobowiązań bankowych.

II. W jaki sposób to zrobić?

Budujemy cały system osad enklaw i różnego rodzaju spółdzielni, które będą zajmowały się tworzeniem nowego organizmu, który będzie bazował na naszych założeniach, które są przede wszystkim nastawione na to, żeby człowiek był prawy, żeby mógł być i żyć w tym kraju i żeby jego dzieci uczyły się tego co trzeba, ale z drugiej strony żeby w pewnej obfitości rodzina mogła nie tylko być samowystarczalna ale również mogła tworzyć piękne środowisko, w którym razem mogą wszyscy budować wspólnotę. Jednym z założeń jest przede wszystkim tworzenie listy zawodów, które są
całkowicie nowymi albo starymi zawodami, na których będzie budowana cała enklawa, przede wszystkim enklawa jest miejscem które składa się z osad.

III. Powrót do natury

W powrocie do natury pomogą Współdzielnie Życia, które są formą odzyskania niezależności i wolności od systemu, w której ludzie zaczynają od samego początku produkować na potrzeby wspólne wszystko to, co w sklepach można kupić, a stanowi to przedmiot działalności obcych korporacji. Chodzi o odnowienie polaszej przedsiębiorczości i kreatywności, a poprzez innowacyjność i nastawienie wyłącznie na usługi i produkty dobre dla życia, czyli naturalne, co pozwoli na powrót do natury.

IV. Wspólnota sąsiedzka

W tym aspekcie niezwykle pomocnym programem są Osady Życia, czyli stworzenie przestrzeni życia w permakulturze, z ludźmi, których się zna. Pozwoli to na stworzenie wspólnoty, która będzie darzyła się zaufaniem i pomoże sobie wzajemnie w razie niepowodzenia.

V. Zrzeszenia Świadomych Ludzi

Program Zrzeszeń powoli na zjednoczenie się ludzi wykonujących dany zawód. Wspólnie stworzą narzędzia, które będą miały służyć temu, aby zachęcić innych ludzi, by stali się żywymi.