KOOPERATYWY BARTEROWE

W ramach Ogólnopolskiego Programu Rehabilitacja Narodu, Kooperatywy Barterowe, wyznaczają nowe możliwości dla ludzi świadomych, jak i pozwalają stworzyć przez nich narzędzia, które pozwolą innym ludziom stać się żywymi.

Czym jest barter usługowy lub produktowy?

Jest to wymiana produkowanych przez nas rzeczy lub świadczonych przez nas usług na inne produkty lub świadczone usługi przez innych. Takie działania ułatwią życie, ponieważ umożliwią nam zdobycie niezbędnych rzeczy.


Jeśli wytwarzasz naturalne produkty lub świadczysz usługi, np. budownictwo, możesz wziąć udział w Kooperatywach Barterowych, aby:

  • wymieniać swoje produkty lub usługi na inne
  • przyczynić się do powrotu do natury, tworząc rzeczy naturalne i rozpowszechniając je poprzez wymianę
  • odzyskać pewność siebie, wykorzystać swój naturalny talent

W jaki sposób Barter ułatwi życie ludzi?

Ludzie produkujący różne rzeczy lub świadczący usługę mogą wymieniać swoją pracę lub wytworzone produkty na inne. Taki barter produktowy lub usługowy jest dobrym rozwiązaniem. Świetnym przykładem tego może być budowa domu. W jaki sposób młody człowiek ma wybudować dom? Nie jest to takie proste, ponieważ nie uzyska kredytu. Ale czy tak naprawdę taki człowiek potrzebuje pieniędzy, aby wybudować swój dom? Tak naprawdę potrzebuje materiałów. Dzięki barterowi usługowemu lub produktowego może uzyskać niezbędne materiały wkładając pewną pracę w zamian za ratę, czy wartość usług, materiałów, dzięki którym wybuduje dom. W takim przypadku w ciągu około 2 lat spłaca dany dom i może już w nim mieszkać. Nie musiał brać kredytu, a jeszcze w ramach tego programu może zrobić kurs np. na glazurnika, stolarza, dekarza. Da to mu zawód, gdzie np. wcześniej był bezrobotny. W ten sposób może wybudować dom i  zdobyć zawód i zamieszkać w osadach życia wśród fajnych ludzi.

Powrót do natury

Kooperatywy Barterowe umożliwią również powrót do natury, ponieważ ludzie będą wymieniać wytworzone przez siebie naturalne produkty na inne. Pozwoli to wyeliminować sztuczność oferowaną przez markety i korporacje. Również w budownictwie pozwoli to na używanie naturalnych materiałów, zamiast tych sztucznych, np. styropian, które zatruwają życie i zdrowie człowieka.